Úklid bytu po rekonstrukci přenechejte profesionálům


Víte, jakou mají výhodu stavbaři, kteří budují mostní konstrukce nebo říční jezy? Nemusí řešit důsledný úklid a vystačí pouze s tím, když odvezou zbytky stavebního materiálu, sutiny a další odpad, který při této práci vzniká. O to ostatní se již postarají dešťové srážky. Déšť spláchne veškerý stavební prach a nikdo se tímto problémem již dále nezabývá.

obytný prostor

Výrazně odlišná je ale situace v interiéru. Stavební práce v rámci rekonstrukce bytů, rodinných sídel či rekreačních objektů po sobě zanechají nános jemného bílého či šedého prachu, a toho se zbavit, není jen tak. Nevystačíte tu s obyčejným sáčkovým vysavačem, musíte do práce nasadit další techniku a zapojit své fyzické síly, obratnost a mimo jiné i zkušenosti. Provádění úklidu bytu po rekonstrukci vás tak může natolik unavit, že si možná příště něco podobného rozmyslíte.

rekonstruovaný byt

Úklidové práce po řemeslnících proto také bývají častým důvodem oslovení specializovaných úklidových firem.

Úklid po rekonstrukci obnáší odstranění veškerých nečistot a prachu ze stropu, stěn, z podlahy, z oken a okenních rámů a parapetů, dveří, kuchyňské linky, svítidel a dalšího případného nábytku, spotřebičů a předmětů. Úklidové firmy řeší úklidové práce po rekonstrukcích nejen rodinných sídel, ale i firemních prostor, kam patří kanceláře, sklady, výrobní provozy, podzemní či nadzemní parkoviště, zásobovací tunely atp. Rekonstruují se také historické objekty muzeí, divadel a galerií a také sportoviště, například stadiony a sportovní haly.

Profesionalita úklidových firem spočívá v tom, zvládnout dát do pořádku i rozsáhlé plochy, různě členité, s vysokými stropy, a je k tomu někdy zapotřebí speciální technika. Může se to zdát primitivní, ale i zde jsou zapotřebí určité postupy, znalosti a dovednosti, a na mnoha místech amatérský postup nemá opodstatnění.