Stěhování firem v Praze stojí a padá na komunikaci


Když lidé mezi sebou přestanou komunikovat a každý si hraje na svém vlastním písečku, je to pořádný průšvih. Vázne organizace práce, nefunguje nic ani ve firmě, ani v obchodě, sni ve škole, ani kdekoli jinde ve společnosti. A nefunguje to ani v případě stěhování firem v Praze. Na mezilidské komunikaci jsou při stěhovací akci tohoto typu závislé všechny dílčí složky firemního uskupení, a v zásadě i samotná stěhovací firma. Kde vznikají největší problémy, a proč jim zabránit?

stěhování kanceláří

Závazné termíny – přestěhovat jednu kancelář o dvou lidech je jednoduché a pro stěhováky spíše lahůdkou, ale stěhování třiceti kanceláří ve čtyřech patrech prosklené budovy, se třemi kuchyňkami, jednacím sálem, učebnami, sklady a školicí místností, to už vyžaduje důsledné rozdělování úkolů a zejména stanovení dílčích termínů, co, kde, kdy a jak se bude provádět.

Stěhovací firma musí mít jasno o kompletním průběhu stěhovací operace, tedy které části objektu se budou nakládat do auta, kam se budou odvážet, jak to bude s montáží nábytku a s instalací spotřebičů, odkud a co se bude odvážet na sběrný dvůr, co se bude skartovat, a zda je třeba balit nějaké předměty do krabic.

donáška pizzy

Zapojte do stěhování podřízené

Součástí organizačních ujednání by mohla být dohoda se zaměstnanci, kteří mohou při stěhování asistovat. Ne tedy přímo stěhovákům při přenášení břemen, ale spíše při třídění a balení vybavení kanceláří, obsahu stolů, polic a skříní.

Můžete to pojmout skutečně velkoryse, uhradit z „repre“ fondu občerstvení a mimořádné odměny, nechat dovézt na pracoviště pizzu a lasagne, zajistit nealkoholické nápoje a kávu a třeba i nabídnout poukázku na masáže nebo do bazénu pro posílení regenerace zatíženého organismu. Lidé, kteří s vámi pracují, zkrátka musí mít pocit, že jsou součástí týmu, a ne páté kolo u vozu, které je tu jen do počtu.