Přenechejte instalatérům únik vody v plné parádě

Když se o něčem řekne, že je to „v plné parádě“, máme obvykle na mysli komplexní řešení situace od A do Z. Týká se to jakéhokoli oboru lidské činnosti, kupříkladu zvolíme-li jako názornou ukázku mytí oken, jde o jejich očistu z obou stran skel, umývání okenních rámů a čištění parapetů. V plné parádě můžeme přenechat také instalatérům únik vody v bytě. Jen si představte, že se vracíte domů z výletu nebo ze zaměstnání a namísto poklidného prostředí vás přivítá mokrá stěna, odkud stéká voda na koberec či na dlažbu.

kleště sikovky

V žádné domácnosti nevítají lidé takováto překvapení s nadšením, bývají spíše zdrojem depresí, ovšem máte-li kontakt na spolehlivou instalatérskou firmu, která zajišťuje i havarijní servis, můžete být zcela bez obav a přenechat jim problém v „plné parádě“.

Využijte volné chvíle k osobní pohodě – kdybyste přišli domů a žádná havárie se vám nepřihodila, možná byste měli v plánu pracovat na počítači, uklízet, vynášet smetí, přesouvat nábytek, něco natírat a brousit, zkrátka byste se věnovali nějaké pracovní činnosti a možná, že by vám zbyla na odpočinek sotva půlhodinka. A pokud byste to s prací přehnali, ještě byste se kvůli tomu stresovali a třeba i špatně spali. Vyhledávání úniku vody instalatérskou firmou vám naopak může vnést do života klid a pohodu, protože rázem změníte plány a uvědomíte si, že dopřát si doma také chvíli klidu, aniž byste museli nutně něco dělat, má také svůj význam. Ponecháte instalatéry řešit vzniklou situaci a vy si můžete mezitím dát nohy na stůl a sníst své oblíbené obložené chlebíčky nebo kremrole.

vodovodní kohoutek

Sledujte řemeslníky při práci – jestliže instalatérům nevadí, že jim koukáte pod ruce, což obvykle bývá, pak si úžasně odpočinete. Tento jev je znám jako spolehlivý psychologický trik, sledování někoho při práci, která jde od ruky, a navíc přispívá k něčemu pozitivnímu, co se nás bezprostředně dotýká, je skutečně velmi příznivé na psychiku a přináší uvolnění a pocit osobní pohody. Takže vám pak vůbec nemusí vadit, že máte mokrou půlku stěny v obýváku, protože víte, že to brzy skončí.