Kdy se vyplatí svépomocná rekonstrukce chaty

Získali jste v dědictví či v rámci prodeje rekreační nemovitost? A chtěli byste ji rekonstruovat tak, aby se v ní dalo bydlet celoročně? U některých objektů se to skutečně vyplatí, zejména jde-li o kamennou či zděnou podezdívku, dobře izolovanou od vlhkosti a zároveň postavenou v místech, kde stojí za to bydlet po celý rok, aniž byste museli dojíždět do města za prací či kvůli nákupům.

Velmi atraktivní bývají chaty postavené ve svahu se zajímavým výhledem na řeku, les či stráň, a kde je po celý rok klid, aniž byste tu museli řešit nějaké sousedské konflikty. Nakonec zjistíte, že v takovém prostředí se vám bude žít mnohem lépe, než v panelovém domě, kde máte sice obchod s potravinami za rohem, ale kde vás každé ráno budí zvuk výtahu, bouchání dveří a neohleduplní sousedé.

skladové kontejnery

Rekonstruovat chatu lze i svépomocí, dnes to umožňuje sortiment stavebních materiálů, technologií i nářadí v hobby marketech, a i méně zruční lidé si dovedou s většinou stavebních prací poradit. Pozvete si pouze řemeslníky na speciální činnosti, jako je elektroinstalace či instalatérské práce, anebo na fyzicky náročné operace, například výkopové práce, výměnu oken či dveřních futer, výměnu střešní krytiny nebo krovů atp.

námořní přeprava kontejnerů

Co by se vám zároveň mohlo hodit, je pronájem skladu z Prahy 6. Máme tím na mysli skladový ocelový kontejner, kam vyskládáte většinu vašeho vnitřního vybavení, aniž byste museli stavět kůlnu nebo požádat stěhovací firmu o dočasné úložiště pod jejich střechou.

Skladové kontejnery jsou dostatečně robustní a pevné a chrání uložené předměty před poškozením, i když je kontejner uložen venku na zahradě, a je vystaven povětrnostním vlivům. Pronájem lze uskutečnit jako krátkodobé řešení na několik dnů či týdnů, ale je možné mít kontejner na zahradě i několik měsíců, záleží na dohodě s pronajímatelem a vašich možnostech či rozsahu stavebních prací.