Kdo nesídlí, nepodniká

Každý, kdo už někdy v životě přinejmenším začal podnikat, vám stoprocentně potvrdí, že je k tomu nejprve potřeba založit si firmu. A pokud se ho zeptáte na podrobnosti, řekne vám třeba i to, že k založení firmy je hned zkraje zapotřebí mít pro ni vhodné sídlo. To není žádný rozmar, to je prostě fakt. Firma musí sídlo mít, protože bez toho by ji úřady nemohly zaregistrovat, a kdyby ji nezaregistrovaly, nevznikla by. A i kdyby snad navzdory absenci sídla mohla firma vzniknout, nebylo by to ani trochu žádoucí, protože bez takového objektu by ji nenašel nikdo, tedy ani zákazníci, bez nichž se žádné podnikání už z podstaty nemůže obejít.

firemní objekt

Zatímco tak nikdo doposud nezodpověděl otázku, zda bylo dříve vejce nebo slepice, v otázce firemního sídla není co řešit. Napřed musí být sídlo a až potom může být i firma. Opačně by to nefungovalo. Jenže mnozí vědí a mnozí aspoň lehce vytuší, že sehnat si pro firmu sídlo nemusí být hračka. Zejména pokud začínající podnikatel nemá dost velké peníze. Nemovitosti (a tedy samozřejmě i firemní objekty) si nelze koupit za pakatel, ty jsou drahé. A protože sídlo firmě nejen umožňuje fungovat, ale také by ji mělo dokonale reprezentovat a pozitivně působit na její vnímání http://wiki.rvp.cz/Knihovna/1.Pedagogick%25C3%25BD_lexikon/V/Vn%25C3%25ADm%25C3%25A1n%25C3%25AD_prostoru ze strany veřejnosti, měla by se jako sídlo sehnat důstojně vypadající budova nebo aspoň kancelář na známé adrese, jež je ale mimořádně drahá. A na to zkrátka spousta podnikatelů nemá prostředky.

malý obchod

A když tedy není kvalitní firemní sídlo dosažitelné? V tom případě je rozumné využít i virtuální sídlo Praha 3, které umožní zahájené podnikání a spolu s tím pozitivně ovlivní i dojem, který lidé z nějaké té firmy mají. A to za velice nízkou cenu.

U takového virtuálního sídla se totiž nemovitost nekupuje. Tady si podnik platí jenom adresu a nezbytné minimum služeb, a to samo sebou není finančně náročné. A přitom to umožňuje bezproblémové podnikání.