Je dřevostavba levnější?

Lidé se dřevostavbám spíše vyhýbali
Dřevostavby se hodně staví ve skandinávských státech a také ve státech USA. Je to zejména proto, že v USA řadívají tornáda, a dřevostavbu zde dokážou postavit za pár dní. Je potřeba po zásahu tornáda rychle obnovit co nejvíce domů a dřevostavba toto umožňuje. Postupem času se tento typ domů dostal i k nám, ale mnoho lidí stále volí zděné domy, protože se dřevostaveb jednoduše bojí. Mají je za nekvalitní a nespolehlivé.

stavba dřevostavby

Technologie pokročily a tak dnes můžete s klidem stavět dřevostavbu i vy. Většina lidí ji nakonec zvolí proto, že je rychleji postavená. Zděný dům trvá postavit rozhodně delší dobu než dřevostavbu a tak je potřeba s tím počítat. Mnoho lidí potřebuje bydlet co nejdříve, proto volí dřevostavbu. Další otázkou kterou si lidé pokládají je životnost dřevostavby. Není se čeho bát, určitě v ní prožijete spokojenou penzi. Rozhodně to není tak že by vám dřevostavba vydržela jen pár let. K její montáži jsou používané technologie, které značně prodlužují životnost stavby. Zároveň se používají kvalitní materiály, díky kterým je stavba pevná a kvalitní a také levnější.

patrový dům

Kdo nemá dostatečně široký pozemek, ten většinou volí patrový dům. Jen málokdo ale ví, že existují i patrové dřevostavby na klíč. Proč stavět na klíč? Protože je to v řadě případů rychlejší než stavba domu svépomocí. Zejména dřevostavby mohou být dokončené v řádu několika týdnů. Je to díky tomu, že k montáži jsou používané předem připravené desky, a tak montáž postupuje opravdu rychle.

Stavba na klíč znamená, že si u firmy vyberete projekt, a ten vám firma na vašem pozemku postaví. Následně vám jen předá dokumenty a klíče a vy se můžete stěhovat. Moderní novostavby mívají navíc pasivní technologie, jako je tepelné čerpadlo a solární panely, aby byly domy soběstačnější co se týče energetické náročnosti.