Jak se připravit na soutěž bikini fitness?


Bikiny fitness je disciplína, která je určena pro ženy. Takových disciplín je samozřejmě hodně, ale bikiny fitness je poměrně specifickou disciplínou. Dbá se v ní velmi na zdravý vzhled závodnic, bez vyhublosti, celulitidy ale také bez příliš moc vyrýsovaných svalů. Přemýšleli jste někdy, že byste se zapojily do světa fitness bikiny? Tak se pojďme podívat, co to všechno obnáší a co budete potřebovat na samotné soutěže.

Správné stravování

Pro někoho, kdo se věnuje fitness, by mělo být zdravé stravování samozřejmostí, ale ještě více byste se na něj měli změřit několik týdnů před soutěží. Důležitý je příjem vyvážných živin, především bílkoviny a zdravých tuk§. Důležitý je také příjem vitamínů, jako je B12, hořčík, zinek nebo kolagen.

vitamíny

Opálení

Účastníci bikini fitness by měli mít rovnocenné, hezké opálení. Toho nejlépe dosáhnete od profesionálů, kde vám v salónu udělají speciální nástřik. Pokud si chcete opálení zařídit sami, například pomocí samoopalovacího krému, buďte opatrní, ať neskončíte s fleky po celém těle. Důležité je, udělat peeling celého těla před tím, než budete krém nanášet.

Oblečení

Samozřejmě, na podiu budete potřebovat nějaké oblečení. A jak už z názvu soutěže vyplívá, bude se jednat o bikiny. Bikiny jsou na volbě samotné soutěžící, ale měli by mít lichotivý střih, ozdoby, které dodají modelu šmrnc (soutěžící přidělávají například různé kamínky nebo umělé diamanty), a měly by být z kvalitní látky.

plavky

Boty

Nedílnou součástí outfitu soutěžící jsou také bikini fitness boty. Boty by měli být vždycky na podpatku, a podpatek by měl být průhledný. Boty by měli být ve světlé barvě a být pohodlné a zároveň pevné tak, aby daly vaší noze co největší podporu.

Bižuterie

Celkový dojem doplníte i tím, že se ozdobíte šperk. Nezapomínejte ale, že nejsou povoleny žádné šperky na krk. Zvolte proto kruhové nebo dlouhé, visací náušnice, náramek nebo výrazný prsten.