Horka přicházejí

https://www.linguee.com/czech-english/translation/vstoupit.html =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

V perexu je sice otazník, ale je to jen básnická licence. Léto se nás rozhodně ptát nebude, zda už může vstoupit, nebo má ještě posečkat, než si pan XY koupí nové tričko, nebo slečna QW novou kšiltovku se slunečními brýlemi. Kdepak. Léto se ptát nebude. Náklon planety bude čím dál větší, to žluté nahoře bude výš a výš a bude do nás prát své záření z plných sil. V práci to bude utrpení, ale po práci je naděje na kousek toho chladna. Tím nemyslím na to, že by se někdo zavíral do lednice, ale na to, že má doma bazén a může se v něm zchladit. K takovým lidem se léto a jeho ničivé horko zase tak moc nedostanou.

chladíme se v bazénu

Bazény jsou dnes již u každého domu, na každé zahrádce a skoro všude tam, kde je místo. Jejich majitelé poskakují kolem a tuhle něco upraví, tamhle něco přidají a zde, koukejme se, něco ubrali. Tamten pán něco měří, že by hloubku? Ne, kdepak, hloubku ví, měří to, jakou má voda tvrdost. Pak ji upraví dle potřeby a měří dál. Zase tvrdost? Tak může, pro kontrolu, ale spíše to bude pH. To je také poměrně důležité.

Ono vůbec s čistotou vody je trošku problém. A s kvalitou rovněž. Ono totiž čistá, neznamená kvalitní. Vodu je třeba hýčkat a všelijak upravovat, aby byla optimální pro člověka a nepřátelská ke všemu, co tam nemá co pohledávat. Sinice a řasy zde vůbec nemůžeme potřebovat. Vylézat z bazénu celý zelený není hit doby. Voda se musí udržet průhledná až na dno a k boji proti výše zmíněným nečistotám musí pomoci různé chemické a nechemické prostředky.

dívka ve vodě

Zpočátku se to bude zdát zdlouhavé a těžké. Ale na to se dá zvyknout a pak je to již otázka pár minut. Je voda málo kyselá? Tak to ihned napravíme a hned také přidáme třeba tablety s kyslíkem a podobně. Pokud chceme slanou vodu, musíme koupit mořskou sůl, pokud chceme vodu klasickou, musíme do ní koupit to, co je zrovna potřeba.

Tak co, zvládnete to?