Financování u nebankovních firem – co to obnáší?


Půjčku, hypotéku, kreditní kartu – to všechno vám v rámci financování ochotně poskytne vaše banka. Ovšem není to jediná možnost, jak získat určité financování. Další možností jsou nebankovní společnosti. V posledních letech jejich využívání narůstá na oblibě, protože často vám můžou nabídnout opravdu zajímavé příležitosti. Nebankovní společnosti jsou instituce, kde probíhá financování obdobně jako v bance, jen se nejedná o banku, která vám peníze půjčí. Nebankovní společnost má svůj vlastní zdroj prostředků, z kterého poskytuje půjčky svým klientům. Půjčky jsou samozřejmě zatížené úrokem, aby byla tato činnost i pro nebankovní sektor výdělečná.

mince

Takto můžete získat spotřebitelský úvěr v hodnotě pár tisíc, nebo i nebankovní hypotéku v hodnotě několika miliónů. Ani nebankovní sektor není omezen financemi. Nebankovní sektor pro vás může být skvělou příležitostí, pokud jste v minulosti odešli z banky s nepořízenou. Banka vás mohla uznat jako člověkem, kterému je rizikové půjčovat peníze. Ani v takovém případě ale neznamená, že nemáte šanci. Nebankovní hypotéky mají mírnější podmínky než banky, a proto je pravděpodobné, že vaše žádost o financování bude schválena. Pokud máte tedy například problémy s tím, že jste měli v minulosti insolvenci, nebo máte záznam v registru dlužníků, i tak máte šanci získat financování právě přes nebankovní společnost.

smlouva

Velkou výhodou je, že žádosti o půjčku jsou zde vyřízené rychleji, především, co se týká hypotéky. Pokud teda na ni spěcháte, zkuste první zabrousit do nebankovního sektoru. Může vám to ušetřit spoustu dnů čekání, oproti hypotéce v bance. Navíc, tím, že nebankovní financování je rychle se rozvíjejícím sektorem, vzniká velká konkurence. A velká konkurence znamená, že se společnosti musí tak trochu předhánět, kdo nabídce svým klientům výhodnější podmínky, což je samozřejmě výhodné pro vás.