Ekonomika v rodině
Když se mluví většinou o penězích, tak vám řeknu, že je to opravdu hodně silné téma. Mnoho lidí ani neví, jak peníze jsou důležité. Mnoho lidí říká, že peníze vůbec důležité nejsou, že důležitější je láska v rodině klid a pohodlí, v rodině úcta a také samozřejmě zdraví. Já chápu, že zdraví je opravdu hodně důležité a že zdraví si za peníze nekoupíte, ale nyní bych se nechtěla bavit o zdraví a nebo o lásce či štěstí, ale také hlavně o penězích a celkově o ekonomice.

Je logické, že každý člověk bude o své ekonomice uvažovat jinak. Každý člověk si bude myslet, že třeba tahle ekonomika je úplně jiná a že je lepší, než třeba ta jiná ekonomika. Také jsem kolikrát slyšela, že třeba v rodině se hádali kvůli financím. Řeknu vám, že je to docela opravdu hodně smutné, když se rodina musí doma hádat, a to kvůli financím. Rozhodně jsou lidé, kteří třeba zase, ale na peníze a na ekonomiku vůbec nehledí. Utrácí peníze jedno za druhé. Vůbec je nenapadne, aby šetřili peníze. Potom je to třeba za několik let dostihne, že třeba zjistí, že jejich automobil potřebuje velikou opravu a nebo automobil odešel a potom budou potřebovat peníze na nové auto.

A potom zjistí, že jsou třeba lidé zadlužení a nemají žádnou finanční rezervu. Tohle je podle mého názoru opravdu veliká škoda, takže lidé by také měli uvažovat dopředu. Měli by dopředu vědět, co je vlastně důležité a také, proč šetřit peníze. Myslím si, že kdyby si každý člověk dává třeba patnáct stovek bokem, každý měsíc, tak samozřejmě udělá dobře. Takhle bude mít alespoň finanční rezervu. Například já dbám o to, abych měla vždycky finanční rezervu. Mám dva účty a na jednom účtu chci mít vždycky osmdesát tisíc korun. To mám pro případ nouze. Myslím si, že alespoň když budete mít alespoň třicet tisíc bokem daných, tak uděláte i tak dobře.