Deprese i nachlazení

V práci jste v jednom kole a potom přijdete domů, kde vás čeká další kolo v podobě péče o děti a o domácnost? Jste na spoustu věcí sami a už nevíte kudy kam? Neustálá práce a stres si dříve nebo později vyberou svou daň. Vyčerpání způsobí že nebudete mít chuť do života a nebudete zvládat ani ty základní věci, které jste doteď zvládali bez problému. Málokdo si dnes umí říct že ž toho má dost a málokdo si umí jen tak sednout či lehnout a odpočívat. Odpočinek ale není řešení problémů v horizontální poloze. Odpočinek znamená nedělat nic fyzicky ani psychicky. Pro opravdu kvalitní odpočinek se dokonce doporučuje ani nečíst knihy a časopisy, nedívat se do telefonu a ani sledovat televizi. Toto všechno jsou totiž činnosti, které nadměrně zaměstnávají mozek. A ten vy potřebujete vypnout. Na odpočinek je skvělá meditace, poslech hudby a nebo procházka v přírodě.

zelený čaj

Proč neumíme odpočívat?
Spousta lidí má opravdu hodně povinností. Zaměstnání, rodina, minimum volného času, neustálý kolotoč pořád dokola – jste na nejlepší cestě k vyhoření. Doopravdy je nutné si alespoň jednou týdně dovolit nedělat nic. Je to důležité nejen pro vaše fyzické zdraví, ale i pro to psychické. Psychickou pohodu ničím nenahradíte. Jestli chcete aby vaše děti i partner měli usměvavou mámu či tátu, naučte sebe i je, že musíte někdy odpočívat. K odpočinku vám mohou pomoct i některé nápoje. Vynikající je kvalitní zelený čaj, který si nejlépe připravte vždy čerstvý ze sypaných lístků.

jasmínový čaj

Zelený čaj působí jako silný antioxidant, takže ještě k tomu uděláte něco pro své zdraví. Sedněte si třeba teď v létě na terasu či do zahrady a vychutnejte si opravdu dobrý čaj. Nikam nespěchejte. S pitím čaje by se stejně spěchat nemělo. Jedině pomalým pitím si vychutnáte nádhernou vůni a především silnou chuť. Dopřejte si pár doušků čaje z plantáže a hned vám bude líp.