Schodiště do každého prostoru


Nechcete nebo nemůžete pro schodiště do patra uvolnit dostatek místa, abyste vystavěli normální schodiště? Pak je tu pro Vás řešení, a to točité neboli vřetenové schodiště. Takové schodiště nejenom, že šetří místem, ale také vypadá velice elegantně a vzdušně. Točité schodiště se používá v interiéru i exteriéru. V exteriéru je nejvíce zastoupeno v případě výstupu na rozhlednu. Jeho zpracování může mít více variant. A je jen na Vás, kterou variantu zvolíte. Můžete volit samonosné vřetenové schodiště, které má schodnice upevněné ve středu schodiště na středovém sloupu. Schodnice jsou na středový sloup navlečeny, nebo jinak připevněny. Schodnice jsou z boku zapraveny nášlapy. Obloukové neboli točité schodiště Kmkdesign. Schodnice jsou upevněny v konstrukci po stranách v bočnicích. U této varianty není potřeba středového sloupu. Schodiště může mít kruhový tvar, ale většinou se vyznačuje tvarem typu ¨C¨. Vznikají tak různé tvary schodišť.

schody

Tělo respektive konstrukce schodiště je vyráběno z nerezové oceli s povrchovou úpravou leštěním, broušením nebo kartáčováním. Na schodnice se používá dřevo, sklo, mramor, umělý kámen nebo plech. Pro schodnice se z hlediska trvanlivosti používá zpravidla tvrdé dřevo, a to buk nebo dub. Pro delší trvanlivost schodiště, je třeba o něj řádně dbát a pečovat.

schodiště

K ochraně nerezové ocele lze použít vlhký hadřík a poté nanést speciální sprej pro eliminaci a předcházení otiskům prstů. Dřevěné části je potřeba chránit vůči oděru. Dřevěné schodnice se mohou voskovat, případně po čase nechat znovu napustit. Společnost K.M.K. design je specialistou při realizaci spirálovitých schodišť již od roku 2001. V místě svého sídla v Senohrabech poskytují bezplatné poradenství i s předběžnou cenovou rozvahou. V portfoliu firmy naleznete nepřeberné množství druhů schodišť, zábradlí, stříšky, dveře, zástěny a jiné výrobky zámečnické výroby.