Pomoc díky ergoterapeutickým pomůckám


Svět jde dopředu mílovými kroky, a to bezesporu i ve zdravotnictví, které představuje modlu pro různé nemocné pacienty a neustále přichází z inovacemi. Je jasné, že ne vždy má člověk to štěstí a je zdravý. Bohužel někteří lidé musí využívat různých terapií, aby mohli vést kvalitní život. Jednou takovou terapií je ergoterapie. Ta představuje spojení dvou latinských slov ergon a therapia. Tato terapie je založená na funkčním cvičení, mobilizaci terapeutem – ergoterapeutem, léčba motorických poruch, stimulace, zvládání bolesti, ale také samozřejmě poradenství, stanovení správných cvičení a mnoho dalšího.

prsty

Ergoterapeuti v rámci své praxe pracují z mnoha pomůckami, kterými stimulují své pacienty. Je potřeba si uvědomit, že pacienty mohou být jak děti, tak také dospělé osoby, proto je na trhu možné sehnat nepřeberné množství ergoterapeutických pomůcek. Jedná se o různé posilovače prstů a dlaní, posilovače rukou ve tvaru kuličky, balanční podložky, různé nástavce pro děti na tužky nebo třeba terapeutická hmota. Ta je vhodná k procvičování jemné motoriky, ale také úchopu, koordinace a dopomáhá k rozvinutí většího rozsahu pohybu například po úrazech nebo třeba cévních příhodách.

země

U dětí je vhodné tuto hmotu využívat, pokud dané dítě trpí mozkovou obrnou. To, jak je tato hmota univerzální svědčí fakt, že je možné hmotu válet, krájet, dávat do formiček, strouhat nebo třeba mačkat. Tato hmota je možné pořídit ve třech úrovních tuhosti. Další zajímavou a účinnou pomůckou je gelové vajíčko, které slouží k posílení nejen prstů, ale také dlaně, předloktí, zápěstí a tím ke zlepšení úchopu. Všechny výše zmíněné pomůcky je možné si pořídit ve specializovaných e-shopech za celkem příznivé ceny. Stačí pouze na webovém rozhraní zadat ergoterapeutické pomůcky a vyskočí Vám mnoho e-shopu, které se danou problematikou zabývají.