Podnikání není hračka

Někdy se soukromí podnikatelé nemusí ani moc snažit, a přesto se jim vede docela dobře. Peněz mají dost nebo víc než dost, a to je pak radost, jak se jistě shodneme. Ale na rozdíl od těchto jsou tu i podnikatelé, kterým se zase až tak moc nedaří. Případně kterým se nedaří ani trochu. A ti nemají zrovna moc důvodů k radosti, ti svou každodenní realitou spíše trpí. Protože co si mohou dovolit, když nemají tolik peněz, kolik potřebují? Samozřejmě ne všechno, co by potřebovali.

Někteří z podnikatelů si tak nemusí s penězi lámat hlavu a mohou prostě pracovat a žít. Ale co ti, které takové štěstí nepotkalo? Jak to mají zaonačit, aby i oni dostatek nebo aspoň minimální potřebné množství peněz měli?

britská bankovka

Pro OSVČ, podnikatele a firmy, kterým se někdy po ekonomické stránce nedaří, je tu často už jenom jediný způsob, jak dočasné finanční těžkosti zvládnout. Ti si musí obvykle vzít půjčku nebo dokonce půjčky, aby uspěli. Protože jinak se k momentálně postrádaným penězům nemají jak dostat. A protože nejsou půjčky jedna jako druhá, protože jsou i mezi těmito někdy přímo propastné rozdíly, není neobvyklé, když si musí takoví podnikatelé dlouho vybírat, aby přišli k penězům, a to navíc tím nejefektivnějším a nejvýhodnějším způsobem. Když se totiž rozhodnou třeba pro nějakou bankovní půjčku, musí počítat s tím, že budou muset prokázat svoji bonitu, tedy že se to neobejde bez prokazování výše příjmů a čistých registrů dlužníků.

dvacet liber

A když to někdo splnit nedokáže? Pak by měla být zřejmě jeho volbou americká hypotéka bez dokládání příjmů, která nezávisí právě na tom zmíněném. U té se poskytují peníze těm, kdo se za ně zaručí zástavou nemovitosti. A byť i zde platí, že je výhodnější být dokonalým žadatelem, tedy mít jen samá plus, uspějí tu i méně dokonalí žadatelé. A tak tu půjčku dostane každý z podnikatelů, který se ocitne v dočasné tísni.