Dokonalý počítač


Vzpomínáte si ještě na tu dobu, kdy jste neměli doma počítač nebo kdy jste neměli ani chytrý mobilní telefon nebo tablet či notebook? Já si tuhle dobu moc pamatuji a řeknu vám, že to bylo opravdu perfektní. Byla jsem ráda, že tyto stroje a další technika takové vymoženosti vůbec nebyly, protože alespoň lidé měli čas sami na sebe. Bylo to opravdu prima. Já sama jsem si říkala, že by bylo nejlepší, kdyby třeba lidé také pochopili, jak je důležitý čas anebo jak je vzácný, že v poslední době lidé opravdu hodně volného času tráví na počítači, ale také zase musím na jednu stranu říct, že zase počítače velice praktické.

Pro někoho je počítač jednoduchý.

Díky počítači se můžete učit anebo dělat online kurzy anebo třeba s někým skypovat anebo si psát online. Je to rychlejší než třeba napsat dopis. Je to dokonce i rychlejší než třeba napsat sms zprávu, protože když máte video hovor, tak je to podle mého názoru opravdu jednodušší a více praktické. Potom jsou ale lidé, kteří pracují s počítačem, jsou lidé, kteří musí udělat e-shop anebo vytvořit webové stránky. Vzpomínáte si, jak to bylo dříve, když jste třeba chtěli najet na jednu webovou stránku? Samozřejmě, bylo to jednoduché, ale když jste potom chtěli na druhou webovou stránku, tak to nešlo, tak, jak to jde dnes, že byste si otevřeli nové okno nebo jiný prohlížeč, museli jste dříve ze všeho odejít, takže jste museli na všechny stránky dát křížky a potom si znova najet na internet.

Co všechno zvládáte na počítači?

A pak na tu stránku, kterou jste potřebovali. Věřte nebo ne, ale takhle to dříve bylo. Už i já si to matně pamatuji. Jsem třicetiletá holka a takhle matně si pamatuji, že to takhle bylo, ale už si to úplně nedokáži vybavit dokonale a přesně. Tohle mi ale nevadí. Není jsem ráda, že mohu mít počítač, i když na tom nic moc neumím. Umím jenom online nakupovat nebo sleduji filmy, ale jsem ráda, že můžu mít doma počítač. Můj syn nyní touží po herním počítači. Takže jsem si řekla, že na Vánoce mu pořídím herní počítač.